SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 10118213
nr 1011 8213
Matskedar
8 st, silver, olika, 1800-tal, vikt. 380g, längd: 18-22 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 11 januari 2016
kl 18:31:50
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Majolika